Menu

Dreams Begin Here Spring

These are the Events & Practices in which skaters from Scott Hamilton SA are entered

Last First Time Event Ev # Rink Day
Thomas Alivia 06:30 am Practice Ice p01 Main Sun
Williams Ava 06:30 am Practice Ice p01 Main Sun
Greer Sydnee 06:50 am Practice Ice p02 Main Sun
Rebolledo Natale 06:50 am Practice Ice p02 Main Sun
Aello Lucas 06:50 am Practice Ice p02 Main Sun
Stoss Jenna 06:50 am Practice Ice p02 Main Sun
Volk Eva 06:50 am Practice Ice p02 Main Sun
Truesdale Olympia 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Collier Sutton Claire 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Li Emma 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Overcast Zora 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Larson Mabel 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Hale Sarah 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Vetvong Charley Grace 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Arnold Abigail 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Pontius Lucy 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
King Chloe 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Bowman Ava 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Cawlina Hayden 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Massingale Vincent 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Campos Bronte 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Li Lucas 07:10 am Practice Ice p03 Main Sun
Cawlina Hayden 08:00 am Basic 6 Elements 1 Main Sun
Campos Bronte 08:09 am Basic 5 Elements 2 Main Sun
Li Emma 08:09 am Basic 5 Elements 2 Main Sun
King Chloe 08:09 am Basic 5 Elements 2 Main Sun
Li Lucas 08:20 am Basic 3 Elements 3 Main Sun
Mitarotondo Grace 08:20 am Basic 3 Elements 3 Main Sun
Pontius Lucy 08:20 am Basic 3 Elements 3 Main Sun
Truesdale Olympia 08:29 am Basic 4 Elements 4 Main Sun
Williams Ava 08:38 am Pre-Free Skate CM 6 Main Sun
Larson Mabel 08:38 am Free Skate 1 CM 7 Main Sun
Moody Laurence 08:48 am Adult 2 CM 8 Main Sun
Lane Kirsten 08:48 am Adult 3 CM 9 Main Sun
Greer Sydnee 08:48 am Adult 3 CM 9 Main Sun
Stoss Jenna 08:59 am Adult Beginner FS 11 Main Sun
Dodge Caitlin 08:59 am Adult High Beginner FS 12 Main Sun
Cawlina Hayden 09:17 am Basic 6 Program Grp A 13 Main Sun
Krusell Sofia 09:17 am Basic 6 Program Grp B 14 Main Sun
King Chloe 09:35 am Basic 5 Program 15 Main Sun
Campos Bronte 09:35 am Basic 5 Program 15 Main Sun
Li Emma 09:35 am Basic 5 Program 15 Main Sun
Bowman Ava 09:35 am Basic 5 Program 15 Main Sun
Volk Eva 09:49 am Basic 4 Program 16 Main Sun
Truesdale Olympia 09:49 am Basic 4 Program 16 Main Sun
Pontius Lucy 09:49 am Basic 3 Program 17 Main Sun
Li Lucas 09:49 am Basic 3 Program 17 Main Sun
Gastel Priya 09:49 am Basic 3 Program 17 Main Sun
Mitarotondo Grace 09:49 am Basic 3 Program 17 Main Sun
Collier Sutton Claire 10:09 am Basic 2 Program 18 Main Sun
Maresca Ella 10:09 am Basic 2 Program 18 Main Sun
Griessel Willa 10:09 am Snowplow Sam Program 19 Main Sun
Lane Kirsten 10:25 am Adult 3 FS 20 Main Sun
Greer Sydnee 10:25 am Adult 3 FS 20 Main Sun
Larson Mabel 10:56 am Free Skate 1 Program 24 Main Sun
Aello Lucas 10:56 am Free Skate 2 Program 25 Main Sun
Middleton Caroline 11:11 am Pre Free Skate Program 26 Main Sun
Williams Ava 11:11 am Pre Free Skate Program 26 Main Sun
Vetvong Charley Grace 11:11 am Pre Free Skate Program 26 Main Sun
Arnold Abigail 11:25 am Basic 1-6 Dramatic 27 Main Sun
Harris Gibson Emma 11:25 am Basic 1-6 Dramatic 27 Main Sun
Overcast Zora 11:25 am Basic 1-6 Lt Entertain 28 Main Sun
Cawlina Hayden 12:03 pm Prelim SD Rhythm Blues 30 Main Sun
Cawlina Hayden 12:17 pm Prelim SD Dutch Waltz 32 Main Sun
Massingale Vincent 12:24 pm Excel Beginner FS 33 Main Sun
Thomas Alivia 12:24 pm Excel Beginner FS 33 Main Sun
Hale Sarah 12:24 pm Excel Beginner FS 33 Main Sun
Rebolledo Natale 01:17 pm Excel High Beginner FS 39 Main Sun
Massingale Vincent 02:02 pm Beginner Jumps 44 Main Sun
Thomas Alivia 02:14 pm Excel Beginner CM 47 Main Sun
This is the expected schedule of events for the competition. All times are tentative. Be sure to arrive AT LEAST an hour early. Please use this information for planning purposes only. Always be sure to check the official announcements area at the rink for late changes.       (hal)